جراحی-آپاندیس

جراحی آپاندیس

آپاندیس یک برآمدگی لوله‌ای شکل کوچک است که به روده بزرگ متصل می‌باشد. هنگامی که آپاندیس ملتهب و متورم می‌شود، باکتری‌ها می‌توانند به سرعت در داخل آن تکثیر کرده و باعث تشکیل چرک و ایجاد درد در اطراف ناف و متمایل به سمت راست شکم شوند. به این عارضه اصطلاحاً آپاندیسیت گفته می‌شود.

به عمل جراحی برداشتن آپاندیسی که دچار التهاب شده است، آپاندکتومی یا عمل جراحی آپاندیس گفته می‌شود. آپاندکتومی یک عمل جراحی اورژانسی و کاملاً رایج است که برای درمان آپاندیسیت یا بیماری التهاب آپاندیس انجام می‌گیرد.

جراحی-آپاندیس

روش استاندارد برای درمان عارضه التهاب آپاندیس، عمل جراحی آپاندیس یا آپاندکتومی می‌باشد. به همین دلیل متخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی در صورت تشخیص بیماری، برداشتن فوری آپاندیس قبل از پاره شدن آن را برای بیمار تجویز می‌کند. اغلب افرادی که عمل جراحی آپاندیس را انجام می‌دهند، بعد از این عمل خیلی سریع و بدون هیچ گونه عوارض جانبی، بهبود پیدا می‌کنند.

دکتر مسعود صدرالدینی متخصص داخلی، فوق تخصص گوارش در تهران با بروز ترین تکنیک ها اقدام به تشخیص و درمان بیماری های معده، کبد، دستگاه گوارش و .. می نماید. جهت کسب اطلاعات بیشتر شما می توانید با اینستاگرام و یا شماره تلفن های 22683818_09901414248_77839463 تماس حاصل نمایید.

عارضه آپاندیس

آپاندیس به خاطر دلایل ناشناخته‌ای، غالباً دچار التهاب و عفونت می‌شود و این التهاب می‌تواند باعث پاره شدن آپاندیس شود.

تومورهای آپاندیس: تومورهای سرطانی آپاندیس مواد شیمیایی خاصی از خود ترشح می‌کنند که باعث سرخ شدن پوست، خس خس کردن سینه و اسهال می‌شود. تورمورهایی که منشأ آنها بافت پوششی (اپیتلیوم) باشد به صورت زائده‌هایی در داخل آپاندیس رشد می‌کنند و می‌توانند از نوع خوش‌خیم و یا از نوع سرطانی باشند. به طور کلی تومور آپاندیس خیلی نادر است.

علائم التهاب آپاندیس

 • درد شکم  که به طور ناگهانی در نزدیکی ناف اتفاق می‌افتد و به طرف پایین و سمت راست شکم کشیده می‌شود.
 • ورم شکم
 • سفتی و گرفتگی عضلات شکم
 • یبوست یا اسهال
 • حالت تهوع
 • استفراغ 
 • کم اشتهایی
 • تب خفیف

با وجود آنکه درد ناشی از التهاب آپاندیس معمولاً در قسمت پایین و راست شکم  اتفاق می‌افتد، زنان باردار ممکن است این درد را کمی بالاتر در سمت راست شکم خود احساس کنند زیرا در طول دوران بارداری، آپاندیس بالاتر از جایگاه معمول خود قرار می‌گیرد.

التهاب آپاندیس چگونه درمان می‌شود؟

ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای درمان التهاب آپاندیس، برداشتن آن (جراحی آپاندکتومی) است. اغلب افراد بعد از عمل جراحی آپاندیس بدون هیچ گونه عوارض جانبی بهبود پیدا می کنند اما در صورتی که التهاب آپاندیس فوراً و به طور مؤثری درمان نشود، ممکن است آپاندیس پاره شود و باکتری‌ها و مواد عفونی داخل آن در داخل حفره شکمی پخش شود. پخش شدن عفونت آپاندیس می‌تواند منجر به بروز عفونت بسیار شدیدی به نام پریتونیت شود. علاوه بر آن، در صورتی که آپاندیس شما پاره شود، احتمال بروز آبسه نیز وجود خواهد داشت. پریتونیت و آبسه، هر دو عوارض مرگ‌آوری هستند که باید بلافاصله مورد عمل جراحی قرار بگیرند.

هنگامی که عفونت آپاندیس باعث التهاب و متورم شدن آن می‌شود، اغلب آپاندیس از طریق جراحی آپاندکتومی برداشته می‌شود. عفونت آپاندیس هنگامی اتفاق می‌افتد که دهانه آن توسط باکتری‌ها یا ذرات مدفوع بسته می‌شود. بسته شدن دهانه آپاندیس موجب ورم و التهاب آن می‌شود.

چگونه باید برای جراحی آپاندکتومی آماده شوم؟

شما حداقل از هشت ساعت قبل از عمل جراحی آپاندیس باید از خوردن و آشامیدن خودداری کنید. علاوه بر آن در صورتی که هر نوع داروی تجویزی یا بدون نسخه مصرف می‌کنید، حتماً باید به پزشک خود اطلاع بدهید. همچنین تمامی موارد زیر را باید به پزشک اطلاع دهید:

 • اگر باردار هستید یا فکر می‌کنید که باردارید.
 • اگر نسبت به لاتکس یا داروی خاص دیگری از جمله داروهای بیهوشی، حساسیت دارید.
 • اگر سابقه ابتلا به بیماری‌های خونریزی را دارید.

در صورتی که التهاب آپاندیس به اندازه کافی زود تشخیص داده شود، ممکن است پزشک آزمایش‌ خون یا آزمایش‌های عکسبرداری برای شما تجویز کند.

قبل از شروع عمل آپاندکتومی، یک سوزن تزریق وریدی (IV) به رگ شما متصل می‌شود که از آن برای تزریق مایعات و داروها استفاده خواهد شد. عمل جراحی آپاندیس به احتمال زیاد تحت شرایط بیهوشی عمومی انجام می‌شود و بیمار در طول مدت عمل به طور کامل خواب خواهد بود. البته در بعضی از موارد به جای بیهوشی عمومی از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود.

عمل جراحی آپاندیس چگونه انجام می‌شود؟

برای عمل جراحی آپاندیس دو روش مختلف شامل جراحی باز و جراحی لاپاراسکوپی وجود دارد. روشی که پزشک جراح شما برای انجام این عمل انتخاب می‌کند به عوامل مختلفی از جمله شدت التهاب آپاندیس، شرح حال و سوابق پزشکی شما بستگی خواهد داشت.

آپاندکتومی باز

در جریان عمل جراحی باز آپاندیس، پزشک جراح یک بریدگی در پایین و سمت راست شکم شما ایجاد می‌کند. سپس آپاندیس شما را از محل همین بریدگی برمی‌دارد و جای زخم آن را با بخیه می‌زند. در صورتی که آپاندیس شما پاره شده باشد، پزشک از طریق جراحی باز می‌تواند مواد عفونی پخش شده در حفره شکمی را نیز تمیز کند.

پزشک شما روش جراحی باز را در صورتی انتخاب می‌کند که آپاندیس شما پاره شده و عفونت آن به سایر اندام‌ها نیز گسترش پیدا کرده باشد. همچنین جراحی باز برای بیمارانی که در گذشته سابقه انجام جراحی شکم داشته‌اند، گزینه بهتری است.

آپاندکتومی لاپاراسکوپی

05ttt

در جریان جراحی آپاندیس به روش لاپاراسکوپی، پزشک جراح از طریق یک بریدگی کوچک که بر روی شکم می‌زند، به آپاندیس دسترسی پیدا می‌کند. در این روش، ابتدا یک ابزار لوله‌ای شکل کوچک به نام کانولا از طریق بریدگی در داخل حفره شکمی فرو برده می‌شود و گاز دی‌اکسید کربن از طریق آن در حفره شکمی دمیده می‌شود. این گاز به جراح امکان می‌دهد که شکل آپاندیس شما را با وضوح بیشتری ببیند.

بعد از آنکه حفره شکمی با گاز دی‌اکسید کربن باد شد، ابزاری به نام لاپاراسکوپ از طریق بریدگی ایجاد شده بر روی شکم به داخل حفره شکمی برده می‌شود. لاپاراسکوپ یک لوله بلند و نازک است که یک لامپ قوی و یک دوربین با کیفیت تصویر بالا در نوک آن تعبیه شده است.

تصاویر دوربین لاپاراسکوپ بر روی یک صفحه به نمایش درمی‌آیند و جراح می‌تواند از طریق آن داخل حفره شکمی شما را ببیند و ابزارهای جراحی را هدایت کند. وقتی که جراح آپاندیس را پیدا کرد، آن را با بخیه قطع می‌کند و بیرون می‌کشد. در نهایت، بریدگی کوچک روی شکم با بخیه بسته و پانسمان می‌شود.

جراحی لاپاراسکوپی معمولاً برای افراد مسن و بیمارانی که اضافه وزن دارند، به عنوان بهترین گزینه برای عمل آپاندکتومی شناخته می‌شود. خطرات و عوارض جانبی ناشی از لاپاراسکوپی خیلی کمتر از جراحی باز و دوره بهبودی بعد از آن هم خیلی کوتاه‌تر است.

مراقبتهای بعد از عمل آپاندیس

بعد از آنکه عمل جراحی آپاندیس پایان یافت، شما به مدت چند ساعت تحت نظر خواهید بود و بعد از آن از بیمارستان مرخص خواهید شد. در این مدت، علائم حیاتی شما از قبیل تنفس و ضربان قلب، به صورت مستمر تحت نظر خواهد بود.

در بعضی از موارد ممکن است لازم باشد که بیمار شب بعد از عمل را هم در بیمارستان بماند. اما در صورتی که التهاب آپاندیس شدید نباشد، بیمار می‌تواند در همان روز جراحی از بیمارستان مرخص شود.

در طی چند روز بعد از عمل جراحی آپاندیس، ممکن است شما در محل بریدگی‌هایی که در زمان عمل بر روی شکم شما ایجاد شده است، درد خفیفی را احساس کنید. هر گونه درد و ناراحتی احتمالی، بعد از یکی دو روز برطرف خواهد شد. ممکن است پزشک شما داروی مسکن نیز برای تسکین دردتان تجویز کند. همچنین ممکن است داروهای آنتی‌بیوتیک به منظور جلوگیری از بروز عفونت بعد از جراحی برای شما تجویز نماید. دقت کنید که بعد از عمل جراحی آپاندیس باید به دقت مراقب نشانه‌های عفونت احتمالی که شامل موارد زیر است، باشید:

 • قرمزی و ورم در اطراف بریدگی روی شکم
 • تب بالاتر از 3/38 درجه سانتی‌گراد
 • احساس سرما
 • استفراغ
 • کم‌اشتهایی
 • دل‌ پیچه
 • اسهال یا یبوست که بیش از دو روز طول بکشد.

اگرچه خطر بروز عفونت بعد از عمل جراحی آپاندیس کم است، اغلب افرادی که این عمل را انجام می‌دهند بدون هیچ گونه ناراحتی یا عوارض جانبی مهمی، بهبود پیدا می‌کنند.

بهبودی کامل بیمار ممکن است حدود 4 تا 6 هفته طول بکشد. در طول این مدت، احتمالاً پزشک به شما توصیه می‌کند که فعالیت‌های فیزیکی خود را محدود کنید تا بدنتان بتواند زودتر خوب شود. معمولاً لازم است دو تا سه هفته بعد از جراحی آپاندیس هم یک بار دیگر به پزشک مراجعه کنید.

خطرات و عوارض جانبی ناشی از جراحی آپاندیس چیست؟

جراحی آپاندیس یک عمل جراحی کاملاً رایج و ساده است. با این‌حال، بعضی از خطرات نادر که ممکن است این عمل جراحی به همراه داشته باشد عبارتند از:

 • خونریزی
 • عفونت
 • آسیب‌دیدگی اندام‌های نزدیک به آپاندیس
 • انسداد روده بزرگ


38 پاسخ
 1. محمدحسین
  محمدحسین گفته:

  ضمن عرض سلام میخواستم ازدکتر بپرسم که بخیه داخل که بانخ پلاستیک یاهمان مثل سیم است همیشه در داخل میماند یا بعدا برداشته میشود؟

  پاسخ
 2. رفیعز
  رفیعز گفته:

  بادرودفراوان .آیا بیماری اآپادیسیت برعملکرد کبدوآنزیمهای کبدی تاثیر دا رد؟باسپاس ازشما

  پاسخ
 3. هدی افشار
  هدی افشار گفته:

  سلام من یکماه هست که عمل اپاندکتومی انجام دادم.ولی هنوز با گذشت ۱ ماه داخل شکمم درد دارم و تیر میکشه و جای بخیه ام داغه.ورم شکمم هم هنوز زیاده.ترسم ازاینه که نکنه عفونت کرده باشه از داخل
  ممنون میشم که راهنماییم کنید

  پاسخ
 4. فرزاد مدنی زاده
  فرزاد مدنی زاده گفته:

  سلام. از روز سوم بعد ازعمل آپاندیس. درد و خآرش هنگام دفع مدفوع دارم و پوس اطراف مقعد اگر دیر رفع حاجت کنم میسوزد و درد و خرش بیشتر میشود. الان یک ماه و نیم هست که از عمل آپاندیس من میگذرد.

  پاسخ
 5. محمد
  محمد گفته:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  بنده 5 روزه پیش عمل اپاندیس انجام دادم،تا دو روز اوضاعم عادی بود،اما از روزه سوم ضعف و بی حالی شدید دارم،انگشتان پا و دست سرد است .و شب ها به دلیل درد و بی حسی دست چپ(از ارنج به پایین) نمیتونم بخوابم،در طول روز بدنم مور مور میشود و مدفوع سیاه میباشد.

  پاسخ
 6. اصغر
  اصغر گفته:

  با سلام وخسته نباشید خدمت شما اقای دکتر صدر الدینی من حدود چند سال پیش اپاندیسمو برداشتم الان 37 سالمه و14سالگی عمل کردم وبعد عمل لکه قهوه ای رنگ در همان سمت که عمل شده کنار ناف حدود 20سانت ظاهر شده منم بی خیال شدم الان چند ساله همراهمه میخواستم بدونم علت این لک از کجاست ممنون …میشم کمکم کنین وراه درمان برایم پیدا کنین مرسی….

  پاسخ
 7. سعید مهیمی
  سعید مهیمی گفته:

  سلام دکتر پسر من آپاندیسش عمل شده دکترش بعداز عمل گفت که آپاندیسش سه روز قبل ترکیده آیا بعداز عمل عوارضی دارد ،چه کار باید بکنیم

  پاسخ
 8. رحیمی
  رحیمی گفته:

  باسلام آقای دکتر یکی از بستگان پسر بچه ۸ ساله را بعد از ترکیدن آپاندیس جهت جراحی بیمارستان برده و عمل انجام شده ولی حدود ۴ روز بعد از عمل که ترخیص شده هنوز تب ۳۸ درجه داره و چیزی هم غیر از کمی مایعات میل نمیکنه ممکنه راهنمایی بفرمایید.

  پاسخ
 9. هما
  هما گفته:

  سلام اقاي دكتر من دخترم ٤ سالشه عمل اپانديست داشته اپانديسش پاره شده بود ولي بعد عمل متوجه شديم كه اپانديسش برداشته نشده فقط چركاش برداشته شده دكتر گفتن پيدا نشده ولي ٧٠٪‏ اومده كه رفع ميشه با همون برداشت چركا آيا درسته؟گفتن ٤ ماه ديگه مشخص ميشه من خيلي نگرانم بايد چيكار كرد

  پاسخ
 10. ویدا
  ویدا گفته:

  سلام من 2ماه پیش عما اپاندیس رو انجام دادم اما الان محل زخم و کلیه ی راستم به شدت درد داره و عفونت زرد رنگ دارم دلیلش چیه؟

  پاسخ
 11. عبدالمجید فقیهی
  عبدالمجید فقیهی گفته:

  سلام
  یکهفته از عمل اپاندیس باز میگذرد .همه علایم بسیار خوب است. تنها مشکلم سوزش شدید زیر پوست هنگام ایستادن که بدون بستن شکم بند کشی قابل تحمل نیست. لطفا کمکم کنید. تشکر
  مرد 58ساله

  پاسخ
 12. عبدالمجید فقیهی
  عبدالمجید فقیهی گفته:

  سلام
  یکهفته از عمل اپاندیس باز میگذرد .همه علایم بسیار خوب است. تنها مشکلم سوزش شدید زیر پوست هنگام ایستادن که بدون بستن شکم بند کشی قابل تحمل نیست. لطفا کمکم کنید. تشکر
  مرد 58ساله

  پاسخ
 13. سعيد
  سعيد گفته:

  با سلام
  من حدودا ١٢ روز پيش عمل اپانديس انجام دادم ولي بعضي روزا هنوز دل درد سمت راست شكمم احساس ميكنم كه بعضي وقتا دل پيچه بيشتر شبيه روزاي اول اجابت مزاجم عالي بود ولي الان چند روزه خوب نيست به دفعات امروز هم سرگيجه دارم يكم تهوع

  پاسخ
 14. احمد اسدی
  احمد اسدی گفته:

  سلام سه هفته هست که اپاندیس عمل اپاندکتومی انجام دادم الان هنگام دراز کشیدن درد خفیفی در کشاله ران تا بیضه هام احساس میکنم ناگفته نماند اپاندیس ابسه کرده بود سه هفته انتی بیتویک مصرف کردم بعد عمل شدم دو هفته بعد جراحی مشغول کار فیزیکی شدم
  این درد حال حاضر چی میتونه باشه
  احتمال باز شدن جای جراحی داخل شکم هست

  پاسخ
 15. Golii
  Golii گفته:

  سلام من تقریبا نزدیک سه ماه هست که آپاندیس عمل کردم ولی پهلوی سمت راستم از پشت کمرم خیلی درد میکنه دلیلش چیه؟

  پاسخ
 16. بهزاد
  بهزاد گفته:

  سلام من عمل آپاندیس انجام دادم ولی باز شکم درد شدید دارن الان مدت یک ماه است دارن عذاب می کشم چند بار به دکتر که عمل کرده مراجعه کردم میگه طبعیی هست البته یک بار هم به انداز دوتا سورنگ آبب میان بافتی از جای عملم کشیده لازم به توضیح وقتی شکم بند می بندم‌دردم‌کمتر میشه .می خواستم بدونم که این درد کشیدن طبعی هست یا نه لطفا راهنماییم کتید

  پاسخ
 17. سهرابی
  سهرابی گفته:

  با سلام و خسته نباشی خدمت اقای دکتر,ببخشید,پسرم عمل اپاندیس انجام داده‌است و پانزده ساله هست این تا اخر چه کارهایی باید انجام دهد یا ندهد تشکر

  پاسخ
 18. طاهره حسنلو
  طاهره حسنلو گفته:

  باسلام آقای دکترالان هفت روز است عمل آپاندس انجام دادم ولی هنوز درد دارم . خودم نه میتوانم از تخت بلند شوم وبخوابم لطفن راهنمای کنید .با تشکر.

  پاسخ
 19. اکرامی
  اکرامی گفته:

  با سلام اقای دکتر.برادر من۱۵سالشه اپاندیسش ترکیده و عملش کردن دکتر چهارروزه نزاشته هیچی بخوره گفته دوس روز دیگه ام هیچی نباید بخوره و مدام سرم خوراکی بهش وصله میخواستم بدونم ابنکه بالا میاره طبیعیه؟

  پاسخ
 20. الهه
  الهه گفته:

  اقای دکترسلام
  وقت بخیر بنده الان ۱۲ ساعته که عمل اپاندیس انجام داده ام نوزده سالم هست و درد دارم ونمیتونم به گوشه بخابم خواهش میکنم راهنماییم کنید

  پاسخ
 21. مهدیس
  مهدیس گفته:

  سلام دو ماه از عملم میگذره خیلی خیلی احساس سرما میکنم جا عملم اصلا درد نمیکنه ولی قرمزه تو رو خدا راهنماییم کنید

  پاسخ
 22. مهدیس
  مهدیس گفته:

  سلام دو ماه از عمل اپاندیسم میگذره خیلی خیلی احساس سرما میکنم جا عملم اصلا درد نمیکنه ولی قرمزه تو رو خدا راهنماییم کنید

  پاسخ
 23. خانمی
  خانمی گفته:

  سلام خسته نباشین اقای دکتر بعد از عمل جراحی که 9ماه پیش انجام دادم جایی که بریده بود دکتر قرمز شده و میسوزه علت چیست

  پاسخ
 24. امیری زاده
  امیری زاده گفته:

  سلام شبه شما بخیر. برادر من یک هفته است که آپاندیس خود را عمل کرده. شکمش بزرگ و سفت شده و بیرون روی ندارد. میخواستم بدانم علت چیست و آیا خطرناک نمی‌باشد. از شما سپاسگزارم

  پاسخ
 25. مریم جوادی
  مریم جوادی گفته:

  با سلام و خسته نباشید
  همسرم آپاندیسش سوراخ سوراخ شد.الان یک هفته است جراحی کرده .
  درد در ناحیه سمت راست سمت دنده و پهلو دارد.درن هم دوروزه درآورده.و جاش میسوزه.طبیعیه این عوارض؟

  پاسخ
 26. نرجس
  نرجس گفته:

  سلام خسته نباشی اقای دکتر پسر برادرشوهرم چندروزی درد اطراف ناف همراه تهوع و بی اشتهایی داشت دکتر گفت عفونت روده ست و ۲روزی هم آنتی بیوتیک مصرف کرد اما بهتر نشد.شب سوم دوباره به دکتر مراجعه کردن وبعد از انجام آزمایشات متوجه شدن اپاندیسیت هست و گفتم فورا عمل بشه و دیشب هم عمل شد.اما امروز که با پسر برادرشوهرم حرف زدم میگه علاوه براینکه محل جراحی درد میکنه هنوز همون درد شکمی رو داره وزیاد بهتر نشده به نظر شما این بعد از اپاندکتومی طبیعیه؟؟ممکنه اصلا اپاندیسیت نبوده باشه و دکتر اشتباه تشخیص داده؟؟

  پاسخ
 27. جواد عابدی
  جواد عابدی گفته:

  سلام آیا عمل آپاندیس میتواند از بیماریهای گوارشی جلوگیری کند؟

  پاسخ
 28. Mahdi
  Mahdi گفته:

  سلام وخسته نباشید دخترم چهار روز که عمل آپاندیس انجام داده و هنوز کم اشتهاست وحالت تهوع داره واستفراغ میکنه چه باید کرد

  پاسخ
 29. محمد نقی نژاد
  محمد نقی نژاد گفته:

  با عرض سلام خدمت اقای دکتر 23 روز قبل پسرم عمل اپاندیسیت شد و تااین روز عفونت از شکم خارج می شود دکتر جراحش میگه مشکی نیست طبیعی است می خواستم بدونم چند روز طول می کشد خوب بشه .

  پاسخ
  • دکتر مسعود صدرالدینی
   دکتر مسعود صدرالدینی گفته:

   سلام دوست عزیز
   تشخیص و مشخص نمودن نوع درمان لازمه بررسی و معاینات لازم می باشد شما می توانید برای بررسی های دقیق تر حضورا به پزشک مراجعه نمایید و در صورت تمایل می توانید به صورت آنلاین آزمایشات خود را ارسال نموده و با پزشک در این خصوص مشورت نمایید. برای دریافت و انجام مشاوره آنلاین جهت ویزیت غیر حضوری از طریق واتس اپ با شماره ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸اقدام نمایید.

   پاسخ
 30. Mehdi
  Mehdi گفته:

  با سلام آقای دکتر خسته نباشید پدر من یک ساله آپاندیس عمل کرده ولی باز هم حالت تهوع داره به دکتر هم چند بار رفته خوب نمیشه میگن چیزی نیست بعد عمل تهوع نداشت دو سه روز بعد حالت تهوع شروع شده تا به امروز نمیدونیم چیکار کنیم آزمایش هم داده خوب نمیشه ممنون میشم راهنمای کنید

  پاسخ
  • دکتر مسعود صدرالدینی
   دکتر مسعود صدرالدینی گفته:

   سلام دوست عزیز
   تشخیص و مشخص نمودن نوع درمان لازمه بررسی و معاینات لازم می باشد شما می توانید برای بررسی های دقیق تر حضورا به پزشک مراجعه نمایید و در صورت تمایل می توانید به صورت آنلاین آزمایشات خود را ارسال نموده و با پزشک در این خصوص مشورت نمایید. برای دریافت و انجام مشاوره آنلاین جهت ویزیت غیر حضوری از طریق واتس اپ با شماره ۰۹۹۰۱۴۱۴۲۴۸اقدام نمایید.

   پاسخ
 31. Zars
  Zars گفته:

  باسلام و وقت بخیر آقای دکتر من سه هفته ست عمل کردم این دو روزه درد دارم و از روز عمل تا الان اشتها ندارم رنگ مدفوعم سیاهه و روده ام ترشح داره بعد عمل هم بعد اجابت مزاج خارش و سوزش داشتم الان از زیر دنده ام تا لگنم سمت راست درد شدید دارم خواهش میکنم راهنمایی بفرمایید
  با تشکر

  پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 + یازده =