بهترین دکتر بوتاکس معده

بهترین دکتر بوتاکس معده در تهران

,

انتخاب بهترین دکتر بوتاکس معده در تهران امری بسیار مهم برای کسانی است که میخواهند از این روش جدید برای لاغری بهره ببرند. بوتاکس معده روشی غیرجراحی است که با افزایش مدت زمان احساس سیری به منظور کاهش مقدار غذایی که بیمار مصرف می کند، پایه ای را برای کاهش وزن ایجاد می کند. درمانی که در نتیجه مطالعات طولی برای بیمارانی که از روش های جراحی خودداری می کنند تایید شده بود. به عنوان بهترین گزینه درمانی برای بیمارانی شناخته می شود که از وزن خود شاکی هستند، در برنامه های غذایی خود مشکل دارند، نمی توانند روند کاهش وزن خود را آنطور که باید مدیریت کنند، به دلیل مشکلات سلامتی در مورد کاهش وزن مشکل دارند.

بهترین دکتر بوتاکس معده در تهران

آشنایی با بوتاکس معده

بوتاکس معده یک روش غیر جراحی جدید است که به صورت آندوسکوپی در محیط های سرپایی برای کمک به کاهش وزن انجام می شود. این تزریق ها حاوی سم بوتولینوم A هستند که می تواند ماهیچه های معده را شل کند و اشتها را کاهش دهد و در نتیجه انقباضات عضلانی کمتر و کاهش وزن سریعتر را به همراه داشته باشد. در نتیجه، بیمار قادر خواهد بود به راحتی یک رژیم غذایی متعادل را برای دستیابی به کاهش وزن سریعتر حفظ کند.

تزریق سم بوتولینوم (بوتاکس) به معده یک روش نسبتاً جدید کاهش وزن است که بر اساس تزریق آندوسکوپی سم بوتولینوم به قسمت‌های خاصی از معده است. در این روش انقباض ماهیچه های معده محدود می شود، مدت تخلیه معده به تاخیر می افتد و بیمار دچار بی اشتهایی می شود. به این ترتیب کاهش وزن حاصل می شود.

به عبارت دیگر، بوتاکس معده می تواند هضم را به تاخیر بیندازد و شما را پس از خوردن وعده های کوچک غذا احساس سیری کند. همچنین مانند گذشته احساس گرسنگی نخواهید کرد و اشتهایتان کاهش می یابد، اما بدون اینکه آسیبی به بدن وارد شود. نتایج بوتاکس معده بعد از 2 تا 3 روز ظاهر می شود و فقط حدود 6 ماه باقی می ماند. بنابراین، این یک راه حل موقت است، نه دائمی.

بوتاکس معده چگونه اجرا می شود؟

بوتاکس معده که یک مداخله چاقی است، مبتنی بر افزایش احساس سیری در بیمار با مسدود کردن عضلات و نورون‌هایی است که بر احساس سیری و گرسنگی تأثیر می‌گذارند. درمان که با روش آندوسکوپی انجام می‌شود تقریباً 30-20 دقیقه طول می‌کشد. از آنجایی که بیمار در حین عمل آرامبخش است، هیچ گونه دردی احساس نخواهد کرد. بنابراین این روش درمانی را می توان به عنوان یک روش بسیار راحت در نظر گرفت. خروج غذا از معده با کاهش سرعت انقباضات عضلانی معده طولانی می شود. بنابراین مدت احساس سیری طولانی می شود و از طریق انسداد عصب از دست دادن اشتها و مصرف غذای کمتری حاصل می شود.

روند کاهش وزن در عرض 1 ماه با اثر بوتاکس معده شروع می شود که 3 تا 7 روز پس از درمان شروع می شود. ماندگاری درمان تا 6 ماه است. در صورتی که درمان با برنامه غذایی شخصی سازی شده برای بیمار حمایت شود، بیمار می تواند در عرض 6 ماه تا 20-4 کیلو وزن کم کند.

بوتاکس معده برای چه کسانی قابل اجرا نیست؟

بوتاکس معده را می توان برای همه افرادی که شاخص توده بدنی آنها کمتر از 35 است، مشکلات معده یا آلرژی به بوتاکس ندارند، با برنامه های غذایی خود ناهماهنگی دارند و از اضافه وزن شاکی هستند، استفاده کرد. با این حال، برخی از مشکلات سلامتی وجود دارد که مانع از درمان می شود. در موارد زیر بوتاکس معده توصیه نمی شود.

  • آلرژی بوتاکس
  • زخم معده
  • در معاینه آندوسکوپی با یافته های پاتولوژیک مواجه شوید
  • گاستریت
  • زخم اثنی عشر
  • داشتن شاخص توده بدنی بیشتر از 35.

هیچ محدودیت سنی برای درمان وجود ندارد. اما کمبود برخی غذاها برای بیماران بالای 60 سال، تحمل بوتاکس را دشوارتر می کند. به همین دلیل برای بیماران بالای 60 سال توصیه نمی شود.

روشهای پیدا کردن بهترین دکتر بوتاکس معده

برای پیدا کردن بهترین دکتر بوتاکس (برای کاربردهای مشروط به تأیید متخصص)، می‌توانید این راهنمایی‌ها را دنبال کنید:

1. یافتن متخصص مورد نیاز: بررسی کنید که آیا نیاز دارید تا بوتاکس برای چه منطقه‌ای از بدنتان انجام شود. سپس به دنبال یک متخصص پوست، جراح پلاستیک یا متخصص عضلانی با تجربه در آن حوزه بگردید.

2. تحقیق و بررسی تجربه و تحصیلات: با جستجو در اینترنت، می‌توانید نام دکتران معروف و واجد صلاحیت را پیدا کنید. بررسی کنید که آیا آنها دارای مدارک و تحصیلات مرتبط هستند و در چه مراکزی فعالیت می‌کنند.

3. خواندن نظرات و تجربیات بیماران قبلی: به دنبال بازخوردها و نظرات واقعی از بیمارانی که تحت درمان بوتاکس قرار گرفته‌اند باشید. این می‌تواند به شما در انتخاب مناسب کمک کند.

4. مشاوره و ملاقات با دکتر: قبل از تصمیم‌گیری نهایی، با دکتر موردنظر خود ملاقات کرده و در مورد روش درمان، تجربه‌های قبلی و هرگونه سوال یا نگرانی صحبت کنید. این مرحله به شما کمک می‌کند تا با دکتر ارتباط برقرار کنید و اعتماد لازم را پیدا کنید.

با توجه به محدودیت‌های بیان شده، همچنین تأکید می‌کنم که در هر صورت قبل از هر گونه درمان، مشاوره حرفه‌ای با بهترین متخصص گوارش در تهران را داشته باشید.0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *